22luty2018

oko unia

Multimedia na DFE

Fotocast, prezentacja i mapy myśli na Dzień FE

Czytaj więcej...

gra1

Gra internetowa „Podróże przez Fundusze”

Gra internetowa „Podróże przez Fundusze” to dostępny on line quiz z wiedzy ogólnej, który przybliża najważniejsze i najciekawsze projekty zrealizowane z funduszy unijnych.

Gra stanowi narzędzie dydaktyczne wspierające proces uczenia się o Funduszach Europejskich, wykorzystując zasoby audiowizualne. Przedstawia kilkadziesiąt wdrożonych już rozwiązań, inwestycji i programów służących rozwojowi różnych dziedzin:

  • Infrastruktura
  • Środowisko
  • Edukacja
  • Służba zdrowia
  • Innowacje
  • Turystyka

 


 

Gra-quiz ma formę aplikacji flash (wyświetlana na ekranie w przeglądarce) o kształcie Polski podzielonej na mniejsze lub większe pola-puzzle. Zadanie uczniów polega na odgadnięciu poprawnej odpowiedzi na pytanie kryjące się pod każdym z puzzli – wówczas pojawi się dodatkowo ciekawostka związana tematycznie z wykorzystaniem środków unijnych w tym danym miejscu.


gra nowa nowaGra jest narzędziem, które z uwagi na technologię bliską uczniom, na pewno ich zaciekawi. Sprawdza wiedzę ogólną, a przy okazji daje obraz zmian dzięki FE na różnych obszarach.

ZAGRAJ

{jathumbnail off}podrecznik.okladka2

E-informator dla ucznia „Alfabet Funduszy Europejskich”E-informator dla ucznia „Alfabet Funduszy Europejskich. Jak Polska rozwija się dzięki Funduszom Europejskim”
– napisany przystępnym językiem, bogato ilustrowany alfabet wiedzy o funduszach i projektach zrealizowanych z funduszy unijnych.

Czytaj więcej...

okladka questy80

Webquesty „Jak Polska rozwija się dzięki Funduszom Europejskim”

Webquesty „Jak Polska rozwija się dzięki Funduszom Europejskim – do wyboru 5 questów (zadań) związanych z tematami poruszanym w scenariuszach zajęć.


Webquesty to aktywizująca metoda pracy z uczniami, rodzaj projektu edukacyjnego, badawczego, która ma nauczyć krytycznego korzystania z Internetu i wyszukiwania informacji.

5 questów (zadań) nawiązuje do pozostałych części pakietu i odnosi się do treści podstawy programowej z:

- geografii,

- biologii,

- chemii

- wosu.

Zadaniem uczniów jest wyszukanie w sieci informacji na zadany temat, następnie przeanalizowanie ich, przetworzenie, ujęcie we własnej prezentacji i poddanie ocenie nauczyciela i innych uczniów.

Webquesty dostarczają wielu informacji na temat realizowanych w różnych miejscach w Polsce projektów finansowanych z Funduszy Europejskich i w różnorodnych aspektach.

Webquesty: http://webquesty.wordpress.com/ 

{jathumbnail off}

płyta do tutorial

Tablice interaktywne EuroFundusze ABC

Oprogramowanie na tablice interaktywne (lub komputer z rzutnikiem) EuroFundusze ABC składa się z 10-ciu lekcji wykonanych w formie prezentacji multimedialnych, zawierających animacje, zdjęcia, nagrania lektora oraz testy sprawdzające wiedzę i różnego typu ćwiczenia interaktywne, dotyczące wybranych aspektów działalności programów operacyjnych:

1. Uczymy się przez całe życie
2. Dbamy o środowisko – gospodarka odpadami
3. Ochrona przyrody, różnorodność biologiczna
4. Polskie drogi
5. Rozwój regionów
6. Fundusze na kulturę
7. Innowacyjna gospodarka. Nauka i biznes
8. Energia wczoraj i dziś. Alternatywne źródła energii
9. Przedsiębiorczość dla Polaków
10. Korzyści płynące z członkostwa w Unii

Lekcje zawierają również przykłady dobrych praktyk wykorzystania Funduszy Europejskich, a także słownik najważniejszych pojęć oraz przydatne linki.

Dodatkowe narzędzia rysowania i pisania na ekranie, dostępne z poziomu paska u dołu ekranu, umożliwiają przeprowadzenie ciekawej i interaktywnej lekcji.

Oprogramowanie zostało wydane na płycie CD. Można je zamówić bezpłatnie w sklepie EDUSTORE.EU

{jathumbnail off}